Undermeny

Nelly Corneteg ställer ut på unga forskare

Nelly Cornetegs monter på Unga forskares utställning

Nu är utställningen för Unga Forskare igång på allvar.  Det är gymnasieungdomar från hela Sverige ställer ut med naturvetenskapliga eller tekniska projekt som de gjort i skolan. På Utställningen Unga Forskare får eleverna möjlighet att visa upp sina projekt och tävla om priser och stipendieresor ut i världen till ett totalt värde av över en halv miljon kronor och samtidigt få en upplevelse för livet!
Läs mer på http://www.ungaforskare.org/utstallningen
Nelly Corneteg från Mönsteråsgymnasiet har sin monter i ordning och nu håller vi tummarna för henne.

Publicerad 2016-04-06
 
 
 
 
 

Mönsteråsgymnasiet: Torggatan 15, 383 31 Mönsterås
Telefon: 0499-175 00 Fax: 0499-179 26
E-post: gymnasiet.kansli@monsteras.se

Facebook